Tasuta hambaravi

Tasuta hambaravi

Alla 19-aastastele ravikindlustatutele on hambaravi tasuta ainult haigekassa lepingupartnerite juures Eesti Haigekassa tervishoiuteenuste loetelus nimetatud teenustele.

NB! Pärast isiku 19-aastaseks saamist osutatakse tasuta hambaravi ühe aasta jooksul ainult juhul, kui ravivajadus ilmnes isiku viimase visiidi ajal enne 19-aastaseks saamist. Tasuta teenust saab sama hambaraviteenuse osutaja juures, kus ravivajadus tuvastati.

loe edasi: https://www.haigekassa.ee/et/inimesele/rahalised-huvitised/hambaravihuvitis

Hambaravihüvitis ravikindlustatud täiskasvanutele

Alates 1. jaanuarist 2018 hakkab haigekassa ravikindlustatud täiskasvanutele hüvitama hambaravi kuni 40 eurot aastas.  Arveldus täiskasvanute hambaravihüvitise piires toimub hambaarsti ja haigekassa vahel elektroonselt. Kui hambaarsti osutatud teenusele kehtib uus hüvitis, arvestatakse hüvitatav summa raviarvelt maha kohe maksmise hetkel.  

Loe edasi: http://www.haigekassa.ee/hambaravi#hambaravihuvitis

Proteesihüvitis

Alates 1. jaanuarist 2018 saab proteesihüvitise summat kasutada ainult nende proteesitegijate juures, kes on sõlminud haigekassaga vastava lepingu.

Alates 2018. aastast arvestatakse soodustuse summa alati raviarvelt maha kohe hambaarsti juures maksmise hetkel. Inimene ei pea ise täitma ega esitama haigekassale ega arstile ühtegi avaldust või muud dokumenti.

Stomer hambaravil on leping Haigekassaga proteesihüvitise kasutamiseks sõlmitud.

Proteesihüvitise summa on kolme aasta peale 260 eurot ning kehtib kõigile osalise või puuduva töövõimega inimestele, vanadus- ja töövõimetuspensionäridele ning üle 63aastastele ravikindlustatud eakatele.