Igemehaiguste ravi

Igemehaiguste ravi:

IGEMEHAIGUST põhjustab hambakatt, pehme ja kleepuv baktereid sisaldav kiht, mis koguneb pidevalt Sinu hammaste pinnale.

Kui seda ei eemaldata, moodustub hambakivi nii hammaste peale kui vahele, ärritades ka igemeid.Bakteriaalse hambakatu koguse suurenedes läheb igeme tasku sügavamaks. See võib põhjustada igemete taandumist ja seda, et hambad ulatuvad rohkem igemetest välja. Jättes selle ravimata võib tasku minna nii suureks, et hambad tulevad lahti ja need kukuvad suust välja või need tuleb eemaldada.

Igemehaiguste märgid ja sümptomid:

Veritsus hammaste pesemisel või hambaniidi kasutamisel. Terved igemed ei tohiks veritseda. Isegi kui sul ei ole valus, ei ole ka vähene igemete veritsemine normaalne.

Taanduvad igemed – kui igemepiir on taandumas ning hambad ulatuvad rohkem igemest välja.

Punetavad igemed terve roosa värvi asemel.

Paistes igemed.

Hambad hakkavad oma pesas liikuma

Hammaste liikuma hakkamine ei tähenda koheselt nende eemaldamist. Hambaid on võimalik lahastada, mille käigus asetakse keelepoolsele pinnale traadist või fiiberkiust lahas ning see kinnitatakse täidisega hammaste külge.

Igemehaiguste ravimine:

1. Külasta hambaarsti
Hambaarsti regulaarne külastamine on hea suuhügieeni rutiini hädavajalik osa. Räägi oma hambaarstile kõigist suu ja hammastega seotud sümptomitest ja probleemidest, mida sa koged või oled hambaarsti visiitide vahelisel ajal kogenud.

2. Hambakivi eemaldamine ja hammaste poleerimine
Hambakivi eemaldamine ja hammaste poleerimine tähendab seda, et igemepõletiku vähendamise ja ennetamise ning seega ka igemehaiguse ravimise eesmärgil eemaldatakse hammastelt hambakivi. Seda protseduuri peaks teostama vastavalt koolitatud hambaravispetsialist.

3.Loputused kloorheksidiini(CHX)sisaldava suuveega.

Kloorheksidiini toime väljendub igemehaigust põhjustavate hambakivi tekitavate bakterite eemaldamises.

Kui hamba ümbr ise põletik e.parodontiit on tõsisem, võivad taskud olla hambaarsti või suuhügienisti poolt hambakivi eemaldamiseks liiga sügavad. Sellised juhul võid vajada igemete kirurgilist ravi, mida saab teostada parodontoloog -. Tema teostab ulatuslikumat ravi, mis võib hõlmata ka igemete kirurgiat.

Igemehaiguste ennetamine:

Parim viis ennetada igemehaigusi on harjata oma hambaid põhjalikult vähemalt 2 minutit kaks korda päevas floriidi sisaldava hambapastaga!

Harjamine eemaldab hambakatu ja toiduosakesed nii hammaste sisemistelt, välimistelt kui lõikepindadelt.

Harja õrnalt - tugev harjamine ja kulunud hambaharjad võivad tekitada hammastele kahjustusi.

Pea meeles, et hambaharja peab vahetama vähemalt iga 3 kuu järel.

Õige hambapesu:

1.Harja hammaste välis-ja sisepindu.

2. Harja hammaste mälumispindu.
3. Hoia hambaharja igemete suhtes 45-kraadise nurga all.

4. Harja õrnalt ka oma keelt, sest see aitab hingeõhku värskendada ja puhastab suu bakteritest

Igemete eest hoolitsemine hambavaheharjadega:

Hambavaheharjad ja hambaniit eemaldavad hambakivi ning toiduosakesi nii hammaste vahelt kui igemepiiri alt, aladelt kuhu hambaharjaga ei ulatu. Hambavahesid tuleks puhastada vähemalt üks kord päevas.

Parima igemete eest hoolitsemise rutiini saavutamiseks soovitame pärast hambavaheharjade, hambaorkide või hambaniidi kasutamist (kasutatakse enne hammaste pesu) ning hammaste harjamist ka suuvett kasutada. Õige suurusega abivahendid aitab Teil valida hambaarst!