Hammaste valgendamine

Hammaste valgendamine

HAMMASTE VALGENDAMIST pakume patsientidele, kes soovivad, et nende hambad oleksid heledamad. Valgendada on võimalik ainult oma hambaid, kuna kroonid ja täidised valgendamisel oma värvust ei muuda.

Oluline on, et enne valgendamist oleksid ravitud kõik hambaaugud ning eemaldatud hambakivi. Enne hammaste valgendamist on väga keeruline prognoosida, kui palju hammaste värvus täpselt muutub, kuna värvimuutuse põhjuseid on erinevaid.

Hambaid on võimalik valgendada nii kodus kui ka ravikabinetis olles hambaarsti vastuvõtul!

VALGENDUS HAMBARAVIKABINETIS Beyond meetodil

Valgendusprotseduuri korral puhastatakse esmalt hambad puhastuspastaga. Seejärel kaetakse igemed igemekaitse geeliga, et valgendusgeel ei valguks hambapinnalt igemetele. Kui limaskest on kaitstud, siis kantakse hammastele valgendusgeeli, mida seejärel aktiveeritakse ultraviolettkiirtega. Protseduur kestab kokku 60 minutit. Protseduuri lõpus geel ja igemekaitse eemaldatakse. Ajakulu

KODUNE HAMMASTE VALGENDAMINE:

Patsiendile valmistatakse spetsiaalsed valgenduskaped, mille jaoks hambaarst võtab esimesel visiidil jäljendid ja labor teeb nende järgi kaped. Hambaarst informeerib patsienti valguskapede -ja geeli õigest kasutamisest. Kodusel valgendamisel tuleb hoida geeliga kapesid suus 6-8 tundi.

Tuleb arvestada võimalusega, et valgenduse ajal võivad muutuda hambad tundlikuks, kuid see kaob peale valgendust. Samuti ei ole soovituslik paari päeva jooksul peale valgendamist süüa ja juua tugevalt toidupigmente sisaldavaid toiduaineid!

ÜKSIKU HAMBA VALGENDAMINE:

Mõnikord võib hammas peale juureravi aja möödudes tumeneda. Kui hambareas on muutnud värvi üksik hammas, ei toimi sellele ülejäänud valgendusmeetodid. Sellisel juhul puuritakse hambale suulae või keelepoolsele pinnale väike auguke, eemaldatakse vana täidis ning hambasse asetatakse spetsiaalne valgendusgeel. Hambasse tekitatud auk suletakse ajutiselt täidisega ning protseduuri korratakse 3–5 päeva tagant kuni soovitud tulemuse saavutamiseni. AMBAKAARIESE PROFÜLAKTIKA